Молоді майстри шахів роздувають турецький вітер у Європі

молоді майстри шахів прокотили турків у Європі

У Європейських вікових групах, одному з найважливіших чемпіонатів Європи з шахів, Туреччина взяла штурм. Туреччина на чемпіонаті Європи 2021 року; Вигравши два чемпіонати Європи та третє місце у Європі, він продемонстрував успіх бути другою як країна.

Чемпіонат Європи 2021 року у вікових групах проходив з 15 по 21 жовтня за гібридною системою. Загалом у турнірі взяли участь 8 спортсмени з 10 країн, які проходили у 12 категоріях 14, 16, 18, 20, 14, 32 та 893 років та молодших дівчат. Загалом Туреччину представляли 32 спортсмени з усіх вікових категорій.

Адалар став подвійним чемпіоном Європи

У чемпіонаті Європи 2021 року за віковими групами чемпіонами Європи стали Арда Канкурт у 10-річній загальній категорії та CM (кандидат у майстри) Арда Шамлар у загальній категорії 12 років. У загальній категорії до 16 років FM (майстер ФІДЕ) Атакан Мерт Бісер був третім, тоді як у загальній категорії 14 років КМ Янкі Ташпінар посів четверте місце з середньою різницею. Змагаючись у загальній категорії 8 років, Еге Оз ​​завершив турнір на 5-му місці.

Як команда, Туреччина посіла друге місце в загальній категорії з рейтингом країни чемпіонату Європи 2021 року. У чемпіонаті, де 6 найуспішніших спортсменів у загальній та жіночій категоріях визначили рейтинг країни, Туреччина набрала 40 очок у загальній категорії. У загальній категорії чемпіоном стала Росія з 42.5 балами, а Німеччина посіла третє місце з 37 очками. У категорії дівчат чемпіоном стала Росія з 44.5 очками, друге місце посіла Польща з 34.5 очками, третє – Грузія з 34 очками.

"Як Туреччина в шахах, ми добре оцінили період пандемії"

Президент Турецької шахової федерації Гюлкіз Тулай підкреслив, що вони добре використали період пандемії в шахах, як Туреччина, і сказав: «У цей період ми об’єднали всю країну з шаховим спортом з подіями та проектами, що охоплюють Туреччину. Оскільки через епідемію не можна було організувати чемпіонати та турніри, ми, як TSF, приділили особливу увагу нашим спортсменам і доклали зусиль, щоб протягом усього процесу були переплетені з шаховим спортом. Ми організували табори у басейні національної збірної в цифровому світі та уважно стежили за нашими спортсменами. Успіх наших спортсменів у європейських вікових групах та успіх Туреччини як команди викликали у нас посмішку. Шаховий вид спорту в нашій країні з кожним днем ​​продовжує розвиватися від успіху до успіху і оголошувати ім'я турецьких шахів у світі з його чемпіонатами. Нарешті я вітаю наших спортсменів, які з такою ж рішучістю змагалися на чемпіонаті Європи за віковими групами, і вітаю переможців ».

Спортсмени будуть брати уроки в Європейській шаховій академії

Відповідно до директиви, перших спортсменів чемпіонату в якості нагороди запросять на Чемпіонат Європи 2022 року у вікових групах. 6 кращих гравців кожної категорії в підсумковому рейтингу пройдуть 8-місячну підготовку від майстрів Європейської шахової академії. Усі наші спортсмени, які досягли диплому чемпіонату, отримають користь від тренувань.