Загинув футболіст Хатайспора Крістіан Ацу, який опинився під завалами

Помер футболіст Хатайспора Крістіан Ацу, який опинився під завалами

Хатай, який був зруйнований під час землетрусів у Кахраманмараші, Rönesans Бездиханне тіло Крістіана Ацу, ганського футболіста «Атакаш Хатайспор», було знайдено серед уламків резиденції. Футбольне співтовариство висловило співчуття після смерті Крістіана Ацу.

Футболіст Хатайспора Крістіан Атсу залишився під уламками резиденції, яка була зруйнована в районі Антак'я під час землетрусу, що стався в Кахраманмараші 6 лютого.

Менеджер Ацу, Мурат Узунмехмет, зробив заяву у своєму акаунті в соціальних мережах, сказавши, що "Крістіан Ацу був знайдений і, на жаль, втратив життя".

ПОЯСНЕННЯ В TFF

У заяві TFF: «Ми з глибоким сумом дізналися, що футболіст «Атакаса Хатайспора» Крістіан Атсу загинув у результаті землетрусу, який задушив нашу країну. Наші співчуття родині Крістіана Ацу, родичам, уболівальникам і спільноті Hatayspor. Ми глибоко відчуваємо біль усіх життів, які ми втратили під час землетрусу, і бажаємо якнайшвидшого одужання нашим пораненим. Співчуття нашій коханій нації».

Хто такий Крістіан Ацу?

Крістіан Ацу (нар. 10 січня 1992, Ацу, Ада Фоа, регіон Велика Аккра — помер у лютому 2023, Хатай) — колишній ганський футболіст, який грав у зоні нападника. Нарешті, він грав у Хатайспорі, одній з команд Суперліги.

Клубна кар’єра

порту

Атсу переїхав до Порту у віці 17 років після завершення свого футбольного становлення з клубом. 14 травня 2011 року він був задрафтований головним тренером команди Андре Віллаш-Боаш у матчі Прімейра Ліги проти Марітіму. Проте догравав матч на лаві запасних.

Товариш по команді Келвін і Атсу були орендовані в «Ріо Аве», який виступає в одній лізі, на сезон 2011-12. Свою першу гру в лізі він провів 28 серпня 2011 року проти «Ольганенсе», де вдома програли з рахунком 1:0. Хоча Ацу забив свій перший гол проти «Бенфіки» на 16-й хвилині на стадіоні «Ішик» 2011 грудня 24 року та вивів свою команду вперед, команда програла гру з рахунком 5-1.

Повернувшись до «Порту» у сезоні 2012-13, футболіст стартував у топ-11 у дев’яти матчах чемпіонату. Того сезону команда втретє поспіль стала чемпіоном ліги.

челсі

1 вересня 2013 року Атсу підписав п'ятирічний контракт з «Челсі» за 3,5 мільйона фунтів стерлінгів, після чого був негайно відданий в оренду голландському клубу «Вітесс» до кінця сезону 2013-14.

В оренді у «Вітесс».

6 жовтня 2013 року Ацу дебютував у матчі проти «Фейєнорда», замінивши на 77-й хвилині Казаішвілі. Хоча він зробив результативну передачу Майку Хавенаару, він не зміг запобігти поразці Вітесса з рахунком 2-1. 19 жовтня Атсу зробив свій перший стартовий склад проти «Херенвена», і «Вітесс» виграв матч з рахунком 11-3. 2 листопада футболіст, який забив пенальті у ворота ФК «Утрехт», забив свій перший гол за мою команду, а «Вітесс» в кінці матчу переміг з рахунком 9:3.

Зігравши за збірну Нідерландів 30 матчів, Атсу забив 5 голів, і команда завершила чемпіонат на 6-му місці та вийшла в раунд плей-оф для Європи.

В оренді в Евертон

13 серпня 2014 року Ацу був відданий в оренду іншому клубу Прем'єр-ліги «Евертон» до кінця сезону 2014-15. Він дебютував за клуб через 10 днів у матчі проти «Арсеналу», де на «Гудісон Парк» зіграли внічию 2:2, і замінив Кевіна Міралласа на 85-й хвилині.

21 вересня 2014 року Атсу дебютував у чемпіонаті проти «Кристал Пелас», яка завершилася домашньою поразкою з рахунком 3:2. Після відсутності через Кубок африканських націй Ацу повернувся до складу проти «Янг Бойз» у матчі Ліги Європи 19 лютого 2015 року. Він був включений в останні п'ятихвилинки, замінивши хеттрик Ромелу Лукаку. Через три дні його замінили на останній хвилині гри проти «Лестер Сіті», де вони вдома зіграли внічию 2:2.

У матчі проти «Ньюкасл Юнайтед» 15 березня 2015 року, за п’ять хвилин до кінця, він їв із дому та асистував своєму одноклубнику Россу Барклі, який також увійшов у гру пізніше, зробивши свій внесок у третій гол «Евертона» та перемогу вдома з рахунком 3:0. У відповідь на вплив Ацу після входу в гру на останніх хвилинах він потрапив у топ-19 на виїзді проти київського "Динамо" у матчі-відповіді 16-го туру Ліги Європи 11 березня. Евертон, який мав перевагу 2-1 вдома, попрощався з кубком після поразки 5-2 на виїзді. Це була остання гра Ацу за Евертон, якого вилучили з гри на 65-й хвилині.

В оренді в «Борнмут».

29 травня 2015 року Ацу був відданий в оренду «Борнмуту», який нещодавно вийшов у Прем'єр-лігу. Генеральний директор клубу Ніл Блейк назвав угоду "великим ударом". Він дебютував у своїй команді 25 серпня проти «Хартлпул Юнайтед», яку вони перемогли з рахунком 4:0 у другому раунді Кубка Ліги. Інший командний матч Atsu був у Preston North End, де вони перемогли їх у наступному раунді. Його відкликав Челсі 1 січня 2016 року, не зіграв жодної гри за Борнмут у лізі.

В оренді в «Малазі».

24 січня 2016 року Ацу розповів в інтерв'ю BBC World Service про свій відхід з «Челсі» і майбутній перехід в «Леванте». Наступного дня його віддали в оренду Малазі замість Леванте. 5 лютого 2016 року Атсу дебютував у матчі проти «Хетафе» в стартовому складі, і матч завершився перемогою з рахунком 11:3.

Ньюкасл Юнайтед

31 серпня 2016 року Ацу був відданий в оренду «Ньюкасл Юнайтед» на один рік з можливістю взяти його свідчення. 13 вересня він дебютував у своїй команді проти «Квінз Парк Рейнджерс», яку вони розгромили на виїзді з рахунком 6:0, і на 61-й хвилині замінив Йоана Гуфрана та віддав результативну передачу на Александар Мітровіч, який забив п'ятий м'яч на полі. Він дебютував у клубі 1 жовтня проти «Ротерхем Юнайтед» у переможному матчі з рахунком 1:0, забивши поспіль голи за «Кардіфф Сіті» та «Віган Атлетик».

У травні 2017 року Атсу підписав чотирирічний контракт з «Ньюкаслом» за трансферну суму в 6,2 мільйона фунтів.

Кар'єра збірної

Атсу дебютував за збірну Гани 1 червня 2012 року проти Лесото і забив у матчі. BBC назвав його «ідеальною надією», а ESPN назвав його «швидким і технічно вражаючим» і майбутньою зіркою національної збірної.

Наступного року він був викликаний до збірної на Кубку африканських націй у Південній Африці. Він вийшов у стартовому складі в матчі проти Конго, де команда зіграла внічию 2-2, а потім був замінений у матчі проти Малі, який виграв 11-1. В останній грі групи він відіграв 0 проти Нігеру в Порт-Елізабет і забив другий гол у матчі в їхній перемозі з рахунком 11:3, тоді як його країна завершила лідерство в групі та вийшла до чвертьфіналу. Атсу забив гол з пенальті в матчі, де Гана, яка посіла четверте місце на турнірі, програла Буркіна-Фасо по пенальті та вилетіла.

Обраний до збірної Чемпіонату світу з футболу 2014 року, Ацу грав у 11 найкращих у всіх матчах команди, яка вилетіла на груповому етапі.

На Кубку африканських націй 2015 року Ацу забив два голи у ворота збірної Гвінеї, яку команда обіграла в чвертьфіналі з рахунком 3:0. Сприяючи виходу своєї команди у фінал, футболіст також грав проти Кот-д’Івуару, якому у фіналі програли по пенальті. Наприкінці турніру він отримав нагороду Гравець турніру та нагороду Гол Турніру за свій гол у ворота Гвінеї.

Особисте життя

Ацу — побожний християнин, який ділиться віршами з Біблії в соціальних мережах. Одружений, має двох дітей.

Було оголошено, що Ацу, який опинився під завалами в Хатаї під час сильного землетрусу магнітудою 6 бала, епіцентр якого знаходився в районі Пазарджик Кахраманмараш, який стався 2023 лютого 10 року та спричинив великі руйнування в 7.7 провінціях, втратив життя 18 лютого 2023 р. За день до цього землетрусу єдиний гол у матчі, який Хатайспор зіграв проти Касимпаші та виграв з рахунком 1:0, був 90+7. записано за хвилини.