Toyota здобула першу перемогу в Швеції з новим ралі GR YARIS1

Новий автомобіль Toyota GAZOO Racing World Rally Team GR YARIS Rally1 здобув свою першу перемогу в ралі Швеції. У другій гонці Чемпіонату світу FIA з ралі 2022 року Калле Рованпера здобув важливу перемогу, дійшовши до фінішу на першому місці. Есапекка Лаппі, один із водіїв Toyota, зробив свій внесок у успіх команди на подіумі, посівши третє місце в ралі.

Ралі Швеції, яке проходило в новому ралі-центрі Умео, у вихідні пройшло в ближньому бою трьома гонщиками. Рованпера зумів посісти лідерство в суботу на ралі Швеції, яке виділялося швидкісними засніженими етапами. Рованпера, якому вдалося виграти 19 з 6 етапів, зумів випередити найближчого суперника на 22 секунди. Таким чином, разом зі своїм штурманом Йонне Халттуненом він здобув третю перемогу в кар'єрі WRC. Здобувши перемогу в Ралі Швеція, Рованпера поділився таким же успіхом зі своїм батьком Харрі, який знову виграв його тут у 2001 році. З цією перемогою молодий водій також вийшов вперед у чемпіонаті водіїв з відривом у 14 очок.

Лаппі, який у суботу провів напружену боротьбу за друге місце, добре розійшовся для своєї команди, зайнявши третє місце з відривом у 8.6 секунди. Сильна гра іншого водія команди, Елфіна Еванса, завершилася через проблеми, які виникли після пошкодження, яке він завдав передній частині свого автомобіля.

З такими результатами TOYOTA GAZOO Racing посіла перше місце в чемпіонаті конструкторів з 24 очками.

Проте три автомобілі GR YARIS Rally1, які змагалися в ралі, фінішували в четвірці найкращих. Четверте місце Такамото Кацути принесло значні бали для TGR WRT Next Generation.

Капітан команди Ярі-Матті Латвала заявив, що Рованпера показав неймовірну гру, вигравши ралі. Я дякую йому та команді за нашу першу перемогу з GR YARIS Rally1». сказав.

Калле Рованпера, переможець гонки, сказав, що перемогти у Швеції було дуже гарним: «Після того, як у п’ятницю ми були першим автомобілем на дорозі, ми досягли дуже хорошого результату. У мене були труднощі на першому ралі в Монте-Карло на цій машині, але тут мені було набагато краще всі вихідні. Велике спасибі команді за те, що зробили автомобіль кращим і зробили мені комфортнішим». він сказав.

Наступною зупинкою Чемпіонату світу з ралі стане Ралі Хорватія, яке пройде 21-24 квітня. Третя гонка сезону пройде на різних асфальтованих дорогах навколо столиці Загреба.