Основи баскетболу для початківців

Турецька федерація баскетболу

Баскетбол є найбільш популярним видом спорту після футболу. Мільйони людей по всьому світу не тільки дивляться баскетбольні матчі, але й підвищують свій азарт, роблячи ставки. Крім того, багато дітей та молоді мріють стати баскетболістами, адже баскетбол є найпопулярнішим і найприбутковішим видом спорту. Детальну інформацію про баскетбол ви знайдете в цій статті.

Як грають у баскетбол?

Баскетбол - це вид спорту, в який грають дві команди по п'ять у кожній. Він грається у формі кидання м’ячів у корзини, що складаються з кола діаметром 3.05 см на висоті 45 метра від землі в прямокутному полі. Оскільки банк високий, у цю гру зазвичай грають високі люди.

На полі з обох команд по п’ять гравців. У них також є сім гравців на заміні. Кількість арбітрів також троє. Один з арбітрів стає головним арбітром. Гра починається з стрибка м'яча від XNUMX-го судді. Команда, яка спіймала м'яч, переходить в атаку. Інша команда намагається не забити, захищаючи своє обруч.

Які правила баскетболу?

1- Гра проводиться в чотири періоди. Тривалість кожного періоду 10 хвилин. У другому періоді перерва становить 15 хвилин, а перерва між іншими періодами – 1 хвилина. Кожна команда має право на один тайм-аут у перших трьох періодах і два тайм-аути в четвертому періоді.

2- Коли гра зупинена, годинник також зупиняється.

3- Гравець, який отримав 5 фолів, залишає поле.

4- Якщо одна з команд робить 4 фоли за період, інша команда оголошує штрафний кидок двома ударами за кожний наступний фол.

5- Яка команда має м'яч, вона повинна кинути м'яч у кошик суперника протягом 24 секунд. Він повинен покинути власний суд протягом 8 секунд. Якщо протягом цього часу він не може забрати м’яч у кошик або вийти зі свого майданчика, м’яч переходить до суперника.

6- У грі є лінії, які формують поле. Однією з цих прямих є 3 числова пряма. Числа, кинуті ззовні лінії, обчислюються як 3, числа, кинуті всередину, обчислюються як 2. Кожен м’яч, кинутий після фолів, додається як очко.

7- Команда, яка набере найбільше очок за 40 хвилин, оголошується переможцем. Вони отримують 2 очки, 1 очко отримує команда, яка програла. Якщо нічия не порушується протягом встановленого часу, дається додаткові 5 хвилин.

Як організовуються баскетбольні матчі?

Турецька федерація баскетболу організовує та керує баскетбольними лігами та матчами в Туреччині. У нашій країні;

•  Чоловіча Суперліга (BSL)
  •  Жіноча Суперліга (KBSL)
  •  Турецька баскетбольна ліга (TBL)
  •  Турецька жіноча баскетбольна ліга)
  •  Турецька баскетбольна 2-а ліга (TB2L)
  •  Ліга розвитку баскетболу (BGL)
  •  Чоловіча баскетбольна регіональна ліга (EBBL)
  •  Грається жіноча баскетбольна регіональна ліга (KBBL).

Кожна команда грає у своїй лізі за двоетапною лігою. В кінці ліги вісім кращих команд зустрічаються у формі 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 у формі вибуття.

Розрахунок результатів баскетбольних матчів

У баскетбольній суперлізі 16 команд. Ці команди зустрічаються один з одним у двоетапному стилі ліги. Команда, яка переможе свого суперника, отримує 2 очки. Команда, яка програла, отримує 1 очко. У баскетбольних іграх немає нічиїх. Додатково дається 5 хвилин, поки команда не набере більше очок.

Коли матчі тижня будуть завершені турнірна таблиця баскетбольної ліги розраховується. Команди оцінюються як ті, у яких найбільша кількість перемог і вищий середній бал.