Подвійна перемога в чемпіонаті світу з ралі від TOYOTA GAZOO Racing

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team виграла останнє ралі 2021 року, яке проходило на культовій трасі Монца, і завершило сезон, вигравши чемпіонат водіїв і конструкторів. TOYOTA GAZOO Racing виграла Чемпіонат конструкторів, а переможець команди Toyota Себастьєн Ож'є та його штурман Жюльєн Інграсія також досягли Чемпіонату водіїв.

У фінальній гонці в Монці Ож'є знову вступив у тісний бій з одноклубником Елфіном Евансом. Лідерство шість разів переходило з рук в руки серед водіїв Toyota, які вели легендарну битву за перемогу всі вихідні. Наприкінці ралі Ож'є виграв гонку з відривом у 7.3 секунди і виграв восьмий чемпіонат у своїй кар'єрі.

Це вже п’ята перемога Ож’є цього року після перемог у Монте-Карло, Хорватії, Сардунаї ​​та Кенії. Ож'є, який виграв 54-е ралі, продовжить свою пригоду WRC на неповний робочий день з Toyota в наступному сезоні. Другий пілот Інграссія завершила свою дуже успішну кар'єру. Еванс, який фінішував другим у гонці, закінчив чемпіонат на другому місці.

Завдяки цьому успіху Toyota виграла свій п’ятий чемпіонат серед конструкторів, зробивши її третьою найбільш титулованою командою всіх часів. Після повернення до ралі з Yaris WRC Toyota виграла свій другий чемпіонат. Перемога в Монці стала 2022-ю перемогою над Yaris WRC до того, як у 1 році почнеться ера Rally26 з гібридними двигунами.

Президент Toyota і засновник команди Акіо Тойода прокоментував наприкінці сезону: «Протягом сезону у нас завжди був один пілот на подіумі. Боротьба всередині команди за чемпіонство хвилювала мене як любителя ралі. Це чудово для Toyota, що Yaris WRC успішно вийшов із викликів такого високого рівня. З 2017 року команді вдалося зробити Yaris WRC сильнішим. Ми чомусь навчилися з кожної гонки, яку ми виграли або програли з Yaris WRC, який провів 5 ралі за 59 років, і нам завжди вдавалося бути сильними».

Капітан команди Ярі-Матті Латвала заявив, що вони наполегливо працюють, щоб одночасно виграти чемпіонат конструкторів і водіїв, додавши: «Ми неймовірна команда чудових людей і найкращих водіїв. Я пишаюся всіма. Дуже приємно завершити цей період ралі з таким успіхом», – сказав він.

Чемпіон Себастьєн Ож’є, навпаки, сказав, що йому важко описати емоції, і сказав: «Дякую всім членам команди. Без них ми б не були чемпіонами. Досягнення Toyota вражають, і команда заслужила це своїми зусиллями. «Ми не могли уявити кращого кінця».

Сезон WRC 12 року, що складається з 2021 гонок, завершився тим, що чемпіон TOYOTA GAZOO Racing отримав 520 очок.