Завершено ралі "Дакар", команди Motul займають своє місце на саміті

Завершені ралі "Дакар" мотовські команди зайняли своє місце на саміті

До 2021 року не було іншого передбачуваного року, і цей новий рік розпочався з однієї з відомих і найскладніших подій у світі, ралі Дакар. Офіційним партнером гонки, яка стартувала в Джидді, Саудівська Аравія 19 січня, суворими заходами COVID-3, цього року знову став Мотул, один із світових гігантів мінеральних масел. Motul, офіційний партнер Дакара вчетверте поспіль, приніс дійство, драматизм та ажіотаж, яких ми очікували любителям автоспорту протягом 2 тижнів.

Ралі Дакар в цифрах

Забіг, який пройшов у Саудівській Аравії вдруге поспіль, цього року пройшов 43-й раз. 295 гонщиків змагались на загальній 12 км, з яких приблизно 5.000 км були спеціальними етапами, протягом 7.646 етапів. 2021 етап мав відмінний від попереднього року маршрут на 80-90%, що забезпечувало рівні умови для перемоги всіх учасників. Гонка, яка стартувала 3 січня, закінчилася в Джидді 15 січня, і до фінішу дійшли лише найскладніші, найскладніші та найефективніші команди.

У 2021 році були випробувані деякі нові правила та практики; дорожні записки були зроблені в електронній формі та передані командам через планшети. На додаток до обов’язкових жилетів на подушках безпеки, максимальна швидкість була зменшена для подальшого підвищення безпеки для мотоциклістів та квадроциклів. Крім того, легенда про Дакар, 2000 автомобілів, які стартували в цій гонці до 26 року, змагались у класі Dakar Classic, який відкрився вперше.

Motul відбувся у всіх командах - від аматорських до професійних

Категорія "Оригінал від Motul" знову стала важливою частиною участі Motul в Дакарі. Хоробрі водії, які змагались без сторонньої допомоги та сервісної підтримки, використовували зону «Original by Motul», яка була підготовлена ​​для обслуговування їх мотоциклів та для власних потреб.

Лабораторія гонок Motul, відкрита для всіх команд в районі обслуговування Дакара, стала важливою частиною Дакара. Провідні команди приїхали до лабораторії Motul Racing і отримали підтримку для аналізу нафти.

Продукти Motul, які вподобані у всіх категоріях, Motul забезпечив конкурентів маслами та охолоджувачами серії 300 В, спеціально адаптованими до суворих умов, Motorsport Line (Auto) та Factory Line (Powersports) для високої продуктивності та максимального захисту. У всіх шести категоріях - автомобілі, мотоцикли, вантажівки, квадроцикли, легкі позашляховики (LWV) та класика - команди-конкуренти відчули потужність та ефективність завдяки виробам Motul.

Motul був поряд з Honda Rally Team HRC, командою заводу Sherco та командою заводу Hero Motorsports у категорії мотоциклів. Так само, у дуже суперечливій категорії SSV, Motul підтримав талановиту команду фабричної компанії Polaris. У автомобільній категорії команди SRT Racing, MD Rallye, Team Land Cruiser Toyota змагались за підтримки Motul.

Motul підтримав команду Cam-AM у категорії 4-колісного приводу та надав технічну підтримку команді SSP у вантажних автомобілях та конкурентам Toyota Land Cruiser у категорії Classic, яка проводилась вперше. Хто став королем піщаних дюн і пустель в 2021 році на ралі "Дакар" У 2021 році переможцем категорії автомобілів став французь Стефан Петерхансель, легенда Дакара. Гензель, який 14-й раз виграв ралі "Дакар", в якому змагався з "Міні", побив важкий рекорд. Ще один суперник Петерханселя, який виграв на 14 хвилин 51 секунду попереду Насера ​​Аль-Атію на другому місці, Карлос Сайнц, популярне ім'я автоспорту, фінішував 3-го цього року в гонці, яку він виграв минулого року. Переможцем у категорії квадроциклів став аргентинець Мануель Андухар. Андухар, який змагається за дверима номер 4, взяв перший старт ралі "Дакар" у 154 році, а на третьому курсі з великим успіхом виграв категорію квадроциклів.

Honda Rally Team HRC за підтримки Motul позначила категорію мотоциклів. Кевін Бенавідес закінчив гонку перед своїм товаришем по команді та суперником Рікі Брабеком, щоб вийти на трибуну. 32-річний Бенавідес - також перший аргентинський гонщик, який виграв категорію мотоциклів, перший. У категорії, де американець Рікі Брабек був другим, британський пілот KTM Сем Сандерленд взяв участь в останній сходинці подіуму. Поки що працює під спонсорством Motul, водій заводу Sherco Лоренцо Сантоліна закінчив гонку на 6-му місці. Сумна новина прийшла від П'єра Шерпіна на ралі "Дакар". Француз Черпін, який змагався в аматорському класі в категорії мотоциклів, загинув в аварії на 7-му етапі. Черпін стартував на ралі "Дакар" вчетверте і йому було 4 роки.

Команда Kamaz Rally Sport, яка домінувала в гонці від початку до кінця у категорії вантажівок, досягла перемоги з російським водієм Дмитром Сотниковим. Франсіско Шалеко Лопес став першим переможцем категорії LWV, в якій змагаються легкі прохідні машини. Хоча Мотул через свої акаунти в соцмережах поєднав ажіотаж на ралі "Дакар-2021" разом з фанатами автоспорту, він ще раз показав, що команди є однією з найбільших прихильників в найскладніших умовах завдяки його спонсорству та технічним консультаціям. Як Motul, ми раді бути офіційним партнером ралі "Дакар" 2021 року.