Перемога України на чемпіонаті Європи з пляжного волейболу

Україна виграла першість в обох категоріях на Чемпіонаті Європи з пляжного волейболу U-18, організованому столичним муніципалітетом Ізміра та Федерацією волейболу Туреччини.

Чемпіони були оголошені в останній день Чемпіонату Європи з пляжного волейболу серед молоді до 18 років, організованого столичним муніципалітетом Ізміра та Турецькою федерацією волейболу. Україна здобула золоті медалі в чоловічій та жіночій категоріях.

У жіночому півфіналі Анна Чечельницька – Дана Романюк (Україна), які в першому матчі протистояли Аврори Маттавеллі – Маргеріті Тега (Італія), перемогли їх з рахунком 2:0 і вийшли у фінал. В іншому півфінальному поєдинку до фіналу вийшли Ангеліна Хміль – Тетяна Лазаренко (Україна), які протистояли Анук Кресслер – Леа Тоскіні (Швейцарія) і виграли поєдинок з рахунком 2:0. Україна здобула золоту медаль, обігравши у фіналі обидві команди Анну Чечельницьку – Дану Романюк та Ангеліну Хміль – Тетяну Лазаренко з рахунком 2:0. Третє місце посіла Анук Кресслер-Леа Тоскіні (Швейцарія), яка обіграла Аврору Маттавеллі/Маргериту Тегу (Італія).

У першому поєдинку чоловічого півфіналу Євген Бойко – Владислав Омельчук (Україна) обіграли росіян Владислав Панченко – Іван Чупрінов з рахунком 2:0 і вийшли у фінал. У другому півфінальному поєдинку латвійці Крістіан Фокеротс-Карліс Абелітіс у напруженому поєдинку перемогли Єгора Жаровіна-Віталія Маркова з Росії з рахунком 2:1 і вийшли у фінал. У фінальному поєдинку українці Євгеній Бойко – Владислав Омельчук стали чемпіонами, обігравши Крістіана Фокеротса – Карліса Абелітіса з Латвії з рахунком 2:0. У матчі за третє місце зустрілися дві команди з Росії. Третіми фінішували Владислав Панченко-Іван Чупрінов, обігравши Єгора Жаровіна-Віталія Маркова.

Роздали нагороди

Україні, яка посіла перше місце в чоловічій і жіночій категоріях, чемпіонський кубок і золоті медалі вручили заступник генерального секретаря столичного муніципалітету Ізміра Ертугрул Тугай і заступник президента Федерації волейболу Туреччини Алпер Седат Єшілдаш. Начальник департаменту спорту та спорту столичного муніципалітету Ізміра Хакан Орхунбілге та мер муніципалітету Сельчук Філіз Черітоглу Сенгель вручили кубок і медалі латвійцям, які зайняли друге місце серед чоловіків. Переможець, який посів третє місце серед чоловіків, Росія, отримав нагороду та медаль від члена комісії CEV з пляжного волейболу та технічного делегата Бояни Богічевич, генерального директора Beach It Beach Sports Organisation Гюрсела Єшилташа та директора молодіжного спорту столичного муніципалітету Ізміра Беркана Алптекіна. Керівник відділу спорту та спорту столичного муніципалітету Ізміра Хакан Орхунбілге та мер муніципалітету Сельчук Філіз Черітоглу Сенгел передали кубок і медалі Україні, яка посіла друге місце серед жінок. Третє місце серед жінок віддали Швейцарії секретар Молодіжно-спортивного клубу муніципалітету Ізміра Мустафа Агме та генеральний директор Ali Çelik Group Алі Челік.

Чемпіонат Європи з пляжного волейболу U22 проходитиме на пляжі Сельчук Памучак з 24 по 27 вересня.