Orient Express з оригінальною назвою About Orient Express

Oriental Express - потяг, який курсував між Парижем та Стамбулом між 1883 та 1977 роками.


Vagon-Li Şirketi’ne ait olan Şark Ekspresi, Orient-Express orijinal ismi ile 1883 yılında Paris’ten ilk seferine başladı. Şark Ekspresinin bu ilk seferine Fransız, Alman, Avusturyalı ve Osmanlı asıllı memur ve diplomatlar da katıldı. Ayrıca katılanlar arasında The Times gazetesi muhabiri ile romancı ve seyyah Edmond About da bulunuyordu. Edmond About bu gezi ile ilgili hatıralarını 1884 yılında De Ponteise à Stamboul isimli kitabında yayınladı. The Times muhabiri de II. Abdülhamid ile görüşmek amacıyla bir süre İstanbul’da kaldı.

Після від'їзду «Східного експресу» ті, хто приїхав до Стамбула, залишилися в різних готелях міста. Станом на 1895 рік пасажири, що прибувають до Стамбула, почали зупинятися в Пера Палас, який був придбаний компанією «Вагон-Лі», яка керувала поїздом. Під час Першої світової війни, яка тривала 4 роки (1914-1918), експедиції по Східному експресу не вдалося здійснити. Потяг залишався на вокзалі під час війни.

Маршрути Orient Express в різні роки

Цікава історична подія

Перемир'я, яке закінчилося Першою світовою війною, було підписано між державами Антанти та Німеччиною у вагоні 2419 в Orient Express поблизу Парижа. Пізніше цей вагон був поставлений у музей французами через його історичне значення.

II. Коли Німеччина вторглась у Францію під час Першої світової війни, Гітлер попросив французів підписати угоду про капітуляцію, цього разу на історичному фургоні, який німці підписали у першій світовій війні. Вагон «Східний експрес» під номером 2419 був вилучений з музею. Цього разу у цій історичній вагоні було підписано договір поставки Франції. Пізніше цей вагон був вивезений до Німеччини. Незадовго до капітуляції Німеччини в 1945 році цей фургон був знищений військами СС. Таким чином, Німеччину вдруге врятували від підписання угоди про цей історичний вагон.

Після Першої світової війни

Компанія Orient Express, яка відновила свої рейси в 1919 році, отримала назву "Simplon Orient Express" після того, як в 1905 році був відкритий тунель Simplon. Станції Німеччини та Австрії, поразки Першої світової війни, були вилучені з нового експедиційного маршруту Орієнт Експрес. Таким чином, Orient Express почав діставатися Стамбула за 58 годин через Париж, Лозану, Мілан та Венецію. Велика економічна криза 1929 р. Призвела до зменшення пасажирів поїзда. «Екпресія Şark» стала предметом різних романів та фільмів. Відома британська письменниця з кримінальних романів Агата Крісті опублікувала свій роман «Вбивство на Орієнта Експресі» у 1934 році.

Орієнт Експрес був не просто пасажирським поїздом. Поїзд перевозив різні торгові товари до Стамбула та Парижа взаємно. Згідно з новинами, опублікованими в газеті "Ла Патрі", опублікованій французькою мовою в Стамбулі, тисячі капелюхів і шапок були привезені до Стамбула Orient Express після Революції капелюхів 1925 року.

II. Dünya Savaşı (1939-1945) sırasında Şark Ekspresinin seferleri tekrar kesintiye uğradı. II. Dünya Savaşından sonra trenin güzergâhı üzerindeki ülkelerin bir kısmında sosyalist rejimler kuruldu. Soğuk savaş sebebiyle çeşitli kısıtlamalarla karşı karşıya kalan ve gittikçe önemini kaybeden Şark Ekspresi son seferini 27 Mayıs 1977 tarihinde gerçekleştirdi. Trenin vagonları Montecarlo’da satıldı. Agatha Christie’nin ‘Şark Ekspresinde Cinayet’ isimli romanına konu olan trenin 2 vagonu bir İngiliz tarafından satın alındı. Vagonlardan bazıları Fas Kraliyet Sarayı Müzesi tarafından satın alındı. Society Expeditions isminde bir kuruluş tarafından düzenlenen ve sembolik bir anlam taşıyan, Şark Ekspresinin 100. yıl seferine dünyanın değişik ülkelerinden gelen 100 kadar ünlü katıldı.

Сьогодні він продовжує свої польоти раз на рік у вересні.

Орієнтуйте експрес у популярній культурі

Він служить місцем зустрічі таємниць, інтриг та таємних любовних пригод.

У той час як книга Греема Гріна під назвою Istanbul Train - в іншій службі Expressark Express; Роман Агати Крісті "Вбивство в Експресі Сходу" відбувається в Simplon Orient Express.

Şark Expresi filmi ilk defa 1934’te gösterilir. Alman filmi Şark Expres 1944’te yapıldı ve 8 Mart 1945’te arz edildi. Muhtemelen son gün bir yeni film Nazi Almanyası’nda gösterildi. Ayni zamanda bir 2000 filmi vardır. Ölüm, aldatma ve alın yazısı Şark Expresinde seyahat ve 2004 versiyonunda Dünya Etrafında 80 Günde Devri Alem, Mr.Fogg İstanbul trenine biner. James Bond’un problemli kaçışı Rusya’dan Sevgilerle trende yer alır. Sir Henry Paget Flasman trenin ilk seyahatinde misafir bir gazeteci Henri Blowitz olarak Geoerge Mac Donald Fraser’in Flaş adam ve Kaplan kitabında yer alır.

Спеціальні потяги

1982’de Venice-Simplon Orient Express (Özel demir yolu şirketi-Lüks tren hizmeti veren şirketler bu adı alır) kuruldu. Londra ve New York dan aldığı yolcuları Venedik’e taşıyordu. Bu hizmet bugün Orient Express günlerinde yılda bir defa verilir. Ve kesinlikle zamanı bol olan seyahatçileri hedefler. Londra’dan Venedik’e bir yolcunun bilet maliyeti 1,200 Pound un üzerindedir.

American Express працює на заході США. Він рекламує поєднання розкішного круїзного судна та 5-зіркового готелю. Нещодавно він змінив назву на Grand Luxe Rail Journey (дуже розкішна поїздка залізницею).

RayHaber використовує файли cookie