Надішліть своє ім’я компанії Mars Records з Туреччини до заявки на кампанію

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, NASA’nın tarihi Mars görevinin Perseverance’ın uzaya fırlatılmasıyla başladığını belirterek, geçtiğimiz yıl ‘İsmini Mars’a gönder’ isimli kampanyaya en çok ilgiyi 2.5 milyon başvuru ile Türkiye’nin gösterdiğini söyledi. Bakan Karaismailoğlu, Türk insanının yeni teknolojilere adaptasyon kabiliyeti olduğu kadar uzaya ve uzay çalışmalarına da büyük bir ilgisi olduğunu vurgulayarak, “Biz de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak gençlerimizin bu yöndeki akademik çalışmalarına destek veriyoruz. Gençlerimizi teşvik edici projeleri hızla oluşturmaya başladık. “Uzay yarışında biz de varız” dedik. Türkiye, 2022 yılında, TÜRKSAT 5A, 5B ve 6A’nın katılmasıyla sahip olacağı altı aktif uyduluk filosu ile uydu haberleşmesi alanında ülkemizin etkinliğini daha da artıracak. Türksat 6A uydusuna verilen destek Türkiye’yi daha aydınlık bir geleceğe taşıyacak.” ifadelerini kullandı.

“İsmini Mars’a gönder” kampanyasına rekor başvuru


“NASA’nın tarihi Mars görevi Perseverance’ın 30 Temmuz 2020 tarihinde uzaya fırlatılmasıyla başladı. Bu görevin önemine vurgu yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, NASA’nın Perseverance görevi için ‘İsmini Mars’a gönder’ isimli düzenlediği kampanyaya Türkiye’den rekor bir başvuru olduğunu kaydetti.

NASA’nın yayınladığı verilere göre Türkiye’nin, açık ara farkla en çok kayıt yaptıran ülke olduğunun altını çizen Bakan Karaismailoğlu, “Tam 2,5 milyon kişi ülkemizden ismini kaydettirmiş bulunuyor. Bu bizim için dünya ölçeğinde büyük bir rakam. Aynı zamanda bu başvuru sayısı Türk insanının yeni teknolojilere adaptasyon kabiliyetinin olduğu kadar uzaya ve uzay çalışmalarına da olan ilgisinin net bir göstergesi. Listenin ikinci sırasında 1,3 milyarlık bir nüfusa sahip olan Hindistan, üçüncü sırasında ise Perseverance görevinin sahibi olan ABD var. Türkiye olarak gerçekten de önemli bir başarıya imza attık.” dedi.

Караїсмайлоглу зазначив, що, як Міністерство транспорту та інфраструктури, вони підтримують академічні дослідження турецької молоді в цьому напрямку: «Ми почали стрімко створювати проекти, які заохочують нашу молодь. Наш обов’язок - створити середовище, коли наша молодь може перетворити цей інтерес у цінність для нашої країни та світу ». використовували вирази.

6 супутникових турксатів надали підтримку, щоб перенести Туреччину до світлого майбутнього

Міністерство транспорту та інфраструктури, зазначивши, що вони робили важливі кроки для присутності Туреччини в космосі, міністр Караїсмаілоглу продовжив свою промову наступним чином:

"Ми розмістили наші супутники в космосі, кажучи" Ми в космічній гонці ". У 2022 році Türksat ще більше підвищить ефективність нашої країни у сфері супутникового зв’язку з шістьма активними супутниковими флотами, які вона матиме за участю TURKSAT 5A, 5B та 6A.

Şu anda üretim çalışmaları devam eden projeleri arasında yer alan haberleşme uyduları; Türksat 5A’nın 2020’nin son çeyreğinde, Türksat 5B’nin ise 2021’nin ikinci çeyreğinde uzaya gönderilmesini planlıyoruz. İlk yerli ve millî haberleşme uydumuz Türksat 6A’yı ise inşallah 2022’de uzaya göndereceğiz.

Turksat від 6a, який виробляється в Туреччині, ввійде до числа 10 країн світу, які можуть виробляти супутник зв'язку. Коли наші супутники зв'язку вийдуть у космос, наша країна матиме позитивну силу у світі з нашим зображенням, звуком та передачею даних, а також іншими послугами з доданою вартістю.

Як Міністерство транспорту та інфраструктури, ми перенесемо нашу країну у світліше майбутнє завдяки підтримці, яку ми надаємо супутнику Türksat 6A, що є одним із найважливіших кроків для того, щоб наша країна стала на перший план у космічній гонці ".

RayHaber використовує файли cookie