Медаль 12 від турецьких спортсменів на чемпіонаті з баскетболу з триатлону

медаль від турецьких спортсменів на чемпіонаті з балканського триатлону

Перший день балканського чемпіонату ETU зі спринт-тріатлону 2019, організованого за підтримки столичного муніципалітету Стамбула, завершився. Турецькі спортсмени завоювали 12 медалей на чемпіонаті, де змагалися зірки, молодь і спортсмени еліти.

На узбережжі Картал стартував Балканський чемпіонат з триатлону, організований Турецькою федерацією триатлону за підтримки столичного муніципалітету Стамбула (IMM). У перший день чемпіонату, який вперше проходив у Стамбулі, спортсмени змагалися у зірковій, молодіжній та елітній категоріях.

Чемпіонат, в якому взяли участь понад 16 спортсменів з 500 країн, у тому числі з Туреччини, розпочався з розминки рано вранці. У чемпіонаті, який стартував із чоловічих та жіночих забігів у зірках, спортсмени спочатку пропливли 400-метрову дистанцію. Після цього зірки, які пройшли 10 кілометрів на велосипедах, пробігли 2 тисячі 400 метрів і змагалися за перше місце. У кінці гонки Іпек Гюнад посіла перше місце серед жінок. Чемпіоном зірок серед чоловіків став ще один наш спортсмен – Барту Орен.

Зірковий чемпіон серед чоловіків Барту Ерен сказав наприкінці гонки, що у нього був хороший табір і підготовчий період. Зазначивши, що етапи плавання та їзди на велосипеді були легкими, Ерен сказав: «У мене були невеликі труднощі на перших 1200 метрах бігу. На другій дистанції 1200 метрів я прийшов до тями, в останньому спринті виклав максимум зусиль із силою гребеня на грудях і прийшов першим. Я став третім на Балканському чемпіонаті, який проходив у Болгарії в 2017 році, а сьогодні фінішував попереду. Моя наступна мета – отримати дипломи та перші місця на чемпіонатах Європи», – сказав він.

Другий заїзд дня на складній трасі проходив у юнацькій категорії. У цій категорії змагання спортсменів з плавання проводилися на дистанції 750 метрів, велогонки на 20 кілометрів та бігові змагання на 5 кілометрах. Наш національний легкоатлет Мехмет Фатіх Давран фінішував другим у чоловічій гонці, у якій першим став Ерік Логоз Лорінц з Румунії. Учасницею з Румунії стала Делія Оана Дудау, яка вийшла на перший план у молодіжних змаганнях серед жінок. Доріжку закінчила Айшенур Ачар, другою, третьою фінішувала турецька спортсменка Еліф Полат.

Останні гонки дня проходили в елітній категорії. Забіг, який став свідком захоплюючої боротьби спортсменів, які прагнули піднятися в рейтингу ЄТУ, проходив у тому ж курсі, що й молодь. В організації, де Гюльтігін Ер із збірної Туреччини піднявся на перший п'єдестал пошани серед чоловіків, хорватська спортсменка Зеїка Мілічич здобула золоту медаль серед жінок.

Стверджуючи, що він почав триатлон у віці 17 років, чемпіон елітної категорії Гюльтігін Ер заявив, що займається триатлоном вже 5 років і сказав: Також для нас було перевагою те, що велодоріжка була сформована на рівному ґрунті. Я зробив усе можливе у бігу. Я був четвертим в Європі і третім на Балканах у молодіжній молоді, чотири роки був чемпіоном Туреччини. Триатлон – це вид спорту, який досягає свого піку в більш пізньому віці, тому наступність дуже важлива. Я хочу стати чемпіоном Європи та Олімпійських ігор, продовжуючи цей вид спорту».

Наприкінці дня відбулася церемонія нагородження кубків та медалей для спортсменів вищого рейтингу. Свої медалі спортсмени отримали від заступника міського голови Картала Октая Аксу та протокол. Гонки, які Туреччина завершила із 12 медалями, продовжаться у неділю, 4 серпня, у вікових категоріях.